GLADIUS MINI

DIAĽKOVO OVLÁDANÁ ZBRAŇOVÁ STANICA

Automatické sledovanie

Ľahká údržba

Nízka hmotnosť zbraňovej stanice

Denná, nočná kamera a laserový zameriavač

Modulárny systém

Popis produktu:

GLADIUS MINI je kompaktná diaľkovo ovládaná zbraňová stanica (RCWS) s možnosťou inštalácie najmä na ľahké kolesové obrnené vozidlá, vojenské plavidlá alebo stacionárne plošiny. Je určená na ničenie živej sily alebo ľahkých obrnených pozemných a vzdušných cieľov (nákladné vozidlá, ľahké obrnené vozidlá, bezpilotné lietadlá atď.).

Táto zbraňová stanica je určená na integráciu ľahkých guľometov kalibru 5,56 až 7,62 mm podľa noriem NATO aj východných noriem. Stanica využíva na prieskum, zameriavanie a streľbu modulárny viacsenzorový elektrooptický systém s dennou kamerou, termovíznou (nočnou) kamerou a laserovým diaľkomerom, v prípade potreby s ďalšou zameriavacou kamerou.

GLADIUS MINI sa ovláda z pracoviska operátora (strelca), ktoré je vybavené týmito základnými prvkami:

  • displej operátora,
  • ovládací panel operátora

 

Základné funkcie:

  • pozostáva z dvoch nezávislých stabilizovaných osí v azimute a elevácii pre zbraňový systém
  • Modulárny viacsenzorový elektrooptický systém využíva dennú FULL HD kameru, termovíznu kameru s rozlíšením VGA alebo HD a laserový diaľkomer (voliteľne zameriavacia kamera). Videodáta sa môžu ďalej distribuovať v platforme (vozidle) podľa normy DEF-STAN-00-82
  • má pokročilé modulárne softvérové vybavenie
  • umožňuje inštaláciu ďalších ochranných systémov, ako sú laserové a radarové detekčné systémy v spojení s odpaľovačmi dymových granátov
  • umožňuje integráciu balistickej ochrany až do úrovne 2

 

Ďalšou veľkou výhodou zbraňovej stanice GLADIUS MINI je, že ju možno modifikovať na základe potrieb a požiadaviek zákazníka, a to z hľadiska použitých zbraňových systémov aj senzorov.