GLADIUS 12

DIAĽKOVO OVLÁDANÁ ZBRAŇOVÁ STANICA

Diaľkové ovládanie

Pancier - minimálne STANAG 1

2+2 nezávislých stabilizovaných osí v azimute a elevácii

Denná, nočná kamera a laserový zameriavač

Modulárny systém

Popis produktu:

GLADIUS 12 je kompaktná diaľkovo ovládaná zbraňová stanica (RCWS) pre pozemné a námorné aplikácie, ktorú možno inštalovať na kolesové alebo pásové obrnené vozidlá, lode alebo stacionárne platformy. Je určená na monitorovanie okolia, vyhľadávanie pozemných a vzdušných cieľov (vrtuľník, bezpilotné lietadlo atď.) a vedenie paľby na tieto ciele zo stanice operátora umiestnenej v platforme (vozidle).

Modulárna koncepcia tejto zbraňovej stanice je určená na integráciu guľometov kalibru 7,62 až 12,7 mm a granátometov kalibru 30 – 40 mm, a to podľa štandardov NATO aj východných štandardov. Na základe požiadaviek zákazníka možno integrovať aj iné zbraňové systémy.

Viacosová konštrukcia tejto zbraňovej stanice umožňuje operátorovi neustále sledovať cieľ na obrazovke bez toho, aby ho ovplyvňovali zmeny zamierenia zbrane balistickými korekciami a použitou muníciou. Na prieskum, zameriavanie a streľbu sa používa modulárny viacsenzorový elektrooptický systém pozostávajúci z dennej kamery, termovíznej (nočnej) kamery a laserového diaľkomeru, prípadne prídavnej zameriavacej kamery.

Zbraňová stanica GLADIUS 12 sa ovláda z pracoviska operátora (strelca) vybaveného týmito základnými prvkami:

  • displejom operátora
  • ovládací panel operátora
  • pákové ovládače

 

Základné funkcie:

  • pozostáva zo štyroch (2+2) nezávislých stabilizovaných osí v azimute a elevácii
  • nezávislé osi pre pohyb zameriavača (elektrooptický systém)
  • elektrooptický systém využíva dennú FULL HD kameru, termovíznu kameru s rozlíšením VGA alebo HD a laserový diaľkomer (voliteľná zameriavacia kamera). Videodáta sa môžu ďalej distribuovať v platforme (vozidle) podľa normy DEF-STAN-00-82
  • má pokročilé modulárne softvérové vybavenie
  • umožňuje inštaláciu ďalších ochranných systémov, ako sú laserové a radarové detekčné systémy v spojení s odpaľovačmi dymových granátov
  • umožňuje integráciu balistickej ochrany až do úrovne 2

 

Ďalšou veľkou výhodou je, že systém GLADIUS 12 možno modifikovať na základe potrieb a požiadaviek zákazníka, a to tak z hľadiska úrovne zbraňových systémov, ako aj použitých senzorov.