TURRA 30

Ďiaľkovo ovládaná veža

Diaľkové ovládanie

Balistická ochrana (posádka) - STANAG 3

Balistická ochrana (veža) - STANAG 1

Hlavný kanón kalibru 30mm

Strelecký a veliteľský zameriavač

Modulárny systém

Popis produktu:

TURRA 30 je diaľkovo ovládaný zbraňový systém navrhnutý tak, aby ho bolo možné integrovať na ľahkých kolesových alebo pásových obrnených a bojových vozidlách. Používa sa predovšetkým ako súčasť bojovej nadstavby pechotných vozidiel, ktoré sú určené na plnenie bojových a špeciálnych úloh v rámci vlastnej bojovej zostavy, ako aj v hĺbke bojovej zostavy protivníka.

Vďaka inováciám je TURRA 30 výrazne ľahšia ako jej predchodcovia pri zachovaní rovnako účinnej balistickej ochrany. Veža má kompletnú výzbroj, ktorá zahŕňa 30 mm automatický kanón typu MK-44S Bushmaster II alebo GTS-30/A. Ďalej obsahuje protitankový riadený komplet SPIKE LR/LR-2, 7,62 mm guľomet typu FN MAG alebo PKT a dymové granáty typu GALIX alebo TUČA. Nová verzia môže integrovať aj systém aktívnej ochrany.

Jedným z imperatívov pre vývoj diaľkovo ovládanej veže je ochrana životov posádky vozidla, na ktorom je nasadená. Preto má umiestnenú muníciu aj mimo priestoru pre posádku. Ďalšou ochranou životov a zdravia je umiestnenie posádky mimo priestoru veže.